Balanso paieškos interjere: jei vienur ryškiau, kitur – ramiau

Mažėja vartojimas, kaip interjero medžiaga atgimsta linas

Interjero ir užuolaidų studijos „Jaukumas“ vadovė Adelė Latvėnienė pastebi įvairių gamintojų orientaciją į aplinkosaugą, resursų tausojimą. „Populiarus išlieka skandinaviškas ir minimalistinis stilius, baldai ir apmušalai iš natūralių medžiagų. Butai yra mažesni, juose netelpa tiek daug daiktų – tiesiog natūraliai mažiname vartojimą, tiek daug neperkame, neapsikrauname ir patys dėl to jaučiamės geriau“,– sako A.Latvėnienė.

linas interjere ir namuose
Į interjerus, pasak pašnekovės grįžta juoda spalva, vertinami veliūro ir medvilnės audiniai. Pirkėjai atidžiai tikrina medžiagos sudėtį, taip pat svarsto, kad nereikėtų pirkti itin agresyvios chemijos tam, kad vėliau baldą pavyktų išvalyti.

„Dar viena tendencija – plonesni kilimai, nes daugumoje naujų būstų įrengiamas grindinis šildymas ir kilimas turi praleisti tą šilumą. Kilimams naudojama vilna, medvilnė, gali būti ir lino“, – sakė A.Latvėnienė.

Beje, linas išgyvena tikrą atgimimą. Jo žaliava atkeliauja nebe iš Lietuvos, tačiau labiau saulėti kraštai leidžia išgauti šviesesnį audinio atspalvį.

„Anksčiau linas lietuviams asocijavosi su skurdu, lino audiniai nebuvo tokie gražūs, o dar liną buvo sudėtinga apdirbti. Šiandien daugiausia lino gamina Kinija, kitos stambios rinkos – ten saulėta, jis užauga kitoks, medžiaga išeina šviesesnė. Todėl ši medžiaga yra minkšta, nesukelia alergijos, ilgaamžė. Juokaujame, kad visam gyvenimui užtenka dviejų lino patalynės komplektų“, – sakė A.Latvėnienė.

Kalbėdama apie populiarias interjero spalvas salono vadovė mini sodrią žalią, pastelinę rausvą.

Balanso paieškos interjere: jei vienur ryškiau, kitur – ramiau

kilimai interjere - naujausios tendencijos

Ji atkreipė dėmesį, kad pamažu vienas tekstilės gaminys apskritai nyksta iš namų interjerų. Tai – lovatiesės. „Lovatiesių atsisakoma – patalynė turi „kvėpuoti“ kol yra nenaudojama, o graži, estetiška patalynė atstoja lovatiesę“, – pokytį pastebi pašnekovė.

Šiuolaikiniai namai neapkraunami detalėmis, įspūdingais dekoro raštais. Dažniausiai sienos dažomos baltai ir žaidžiama su interjero detalėmis. Vyšninė, tamsiai mėlyna, sodri žalia, oranžinė – tokios šiuo metu populiarios spalvos. „Bet jų neturi būti daug. Jei, pavyzdžiui, stalas yra natūralaus medžio, tuomet galime žaisti su kėdžių spalvomis. Spalvos įneša į interjerą žaismingumo“, – kalbėjo pašnekovė. – Bet jei, pavyzdžiui, pasirenkamas margas kilimas, tuomet užuolaidos turėtų būti ramios. O jei užuolaidos ryškesnės, reikėtų rinktis lygaus audinio, ramesnę sofą“.

Butuose daugėja langų, jie yra dideli, tad didėja ir užuolaidų užimamas plotas. „Tokiu atveju užuolaidos negali būti ryškios, jos turėtų tapti susiliejančia pastelinių spalvų visuma“, – kalbėjo salono „Jaukumas“ vadovė. Taip pat ji nepatarė rinktis ryškaus gobeleno sofai, jei turite mažą erdvę. Tokioje erdvėje intensyvesnė spalva užgoš kitus interjero elementus.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/namai/tekstiles-gaminiai-interjere-kai-truksta-svelnumo-spalvu-ir-prabangaus-interjero-akcento-1034-1208656?copied

Dalinkis Facebook'e