Naujienos iš interjero dizaino parodos Ambiente: į namus žengia laukiniai vakarai

Vos prieš kelias dienas pasibaigė tarptautinė interjero dizaino paroda Ambiente, kurioje buvo pristatytos svarbiausios šių metų kryptys. Naujausiose gamintojų kolekcijose buvo galima išvysti nuo Boho ar Retro stiliaus gaminių, iki itin šiuolaikiško dizaino multifunkcinių sprendimų mažoms erdvėms. Naujai atgimstantys laukiniai vakarai, muzikinės kolonėlės skleidžiančios namų kvapus, lempa su šaldikliu gėrimams – apie visa tai ir daugiau pasakojime iš parodos.

Įspūdžiai dalinasi Namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius, kuris pristato kas laukia mūsų namų jau šiais metais.

interiors-decoration-jlv-07_1

Laukinių vakarų atgimimas

Kaubojiška išvaizda ir dykumos spalvos pažymi naujai atgimstantį boho stilių. Austi raštai ir odos elementų gausa, randama laukinių vakarų stilistikoje naujose kolekcijose atgimsta ne tik papuošaluose tačiau ir madoje, interjeruose bei jų elementuose. Prerijų kraštovaizdis, pilnas atšiaurių ir pastelinių spalvų, įgavęs naujus pavidalus atgimsta šiais metais karaliausiančiuose interrjeruose.

Menišku paprastumu ir švelniomis spalvomis pasižymintis Boho stilius jau seniai puošia namų interjerus. Tai kodėl jis įvardinamas kaip šių metų naujiena? Kalbant apie šį stilių labiausiai žavi jo nenutrūkstanti raida, tai, kaip bėgantis laikas jį transformuoja, suteikdamas naujas išraiškas. Kiekvieno virsmo metu atsiranda nauji elementai pasiskolinti iš įvairių kultūrų ar subkultūrų: hipių, rokerių ir pan., o 2019-ais metais šis stilius aiškiai nusitaikė į vakarus. Įkvėptas vakarų amatininkų kūrybos stiliuje atsirado plunksnos, ragai, medis ir oda, o spalvos tapo labiau žemiškos ir natūralios. Boho labiausiai vertinamas tų, kurie namus suvokia kaip užuovėją nuo skaitmeninio pasaulio.

Saulės nugludinti interjero elementai

Interjeruose Boho dažniausiai pasireiškia detalėmis. Paprasčiausias būdas sukurti laukinių vakarų savana dvelkiantį interjerą - spalvos. Paletėje dominuoja švelni spalvinė gama, kurioje randame rudos, žalios, raudonos ir pilkos spalvų atspalvius. Detalėse galima rasti plunksnų užuomenas. Spalvos būna matinės. Mažiau yra daugiau, todėl Boho transformuojasi ir į tokius gaminius, kaip laso formos vyno atidarytuvas ar totemas pasigamintas iš senų vyno kamščių.

Subtiliausi atspalviai

Natūrali terakota, smėlis ir žemė - šiltos ir raminančios spalvos randamos gamtos apsuptyje. O naujausiose kolekcijose jos puikiai išbaigia ir namų interjerą. Jau praėjusiais metais namuose pradėjo rastis gamtos elementai, tokie kaip augalų ir žalumos motyvai. Šie metai – pratęsia praėjusio laikotarpio vizijas, tačiau įgauna naujas spalvų paletes. Interjero spalvų gamose randame ne tik pastarąsias spalvas, bet ir tamsios lavos ar sodrią oranžinę spalvas.

Rotangas ir bambukas. Šios natūralios medžiagos, tapo naujausių dizaino kolekcijų dalimi, įgaudamos šiuolaikiškas formos. Šios tvirtos medžiagos nušvito naujomis spalvomis ir dizainerių buvo prikeltos naujam gyvenimui. Spalvos pritaikytos šiems laikams, imant šviesesnius atspalvius, paryškinant delikačias medžiagos faktūras, detales ar švarias linijas.

Rotango baldai, pinti krepšiai, aksesuarai austi iš bambuko prisitaikė prie šiuolaikinių tendencijų ir formų. Kiekvienas pluoštas yra skirtingas: skiriasi spalva, dydžiu ir tankumu. Šių medžiagų apdirbimas reikalauja įgūdžių, todėl galima būti tikram, kad patyrusių meistrų rankomis pagaminta produkcija bus išskirtinių sprendimų ir ilgaamžiškumo sintezė. Šios medžiagos yra atsinaujinančios todėl interjeras patampa ne tik išskirtiniu, bet ir draugišku gamtai.

Šios „grubios“ medžiagos iš gamtos dar labiau traukia dėmesį, kai jos yra derinamos su kontrastuojančiais paviršiais, tokiais kaip stiklas, dažai, keramika.

Gyvenimas verda virtuvėje

Virtuvė tampa besikeičiančio gyvenimo indikatoriumi. Jei anksčiau virtuvė būdavo atskiras kambarys, o tarpukariu į ją būdavo daromas net atskiras įėjimas, laikui bėgant ši patalpa buvo sujungta su valgomuoju o šiais laikais su salonu, kuriame praleidžiama daug laiko. Ši tendencija labai išryškina gyvenimo būdo transformacijas. Šiais laikais valgio gaminimas jau nėra būtinybė, o pasirinkimas. „Paradoksas tame, kad miesto gyventojai savo maisto gaminimui skiria vis mažiau laiko, tačiau virtuvėje praleidžiama panašiai laiko kaip ir anksčiau. Tokias transformacijas, kurios priveda iki to pačio taško lemia tai, kad maisto gaminimas patapo įdomiu procesu, kuriuo norisi pasimėgauti kartu su artimaisiais“, - teigė N. Urbonavičius. Tai nebėra vieta vien maisto gaminimui, tai - vieta socializacijai. Vyraujant šioms tendencijoms stebima, kad naujos statybos butų išplanavimas dažnai būna kuriamas aplink virtuvę.

Parodoje buvo matyti, kad kai kurie virtuvių gamintojai maisto ruošos ir valgymo erdvę projektuoja taip, kad šios abi erdvės būtų instaliuojamos viename masyve, vienoje saloje. „Patogu bei viskas pasiekiama ranka, o ir į ruošos procesą gali įsitraukti daugiau žmonių. Net ir atėjus svečiams socializacija ir ruoša vyksta vienoje vietoje, nereikia rūpintis svečiais ir bėgioti pasižiūrėti ar puodas nesvyla“,- juokėsi Nerijus, pridurdamas, jog kiti virtuvės baldų gamintojai žengia dar toliau – į valgomąjį stalą integruodami net indukcinę viryklę.

Gražu kas maža

Pasaulyje plintant urbanistiniam gyvenimo būdui, kai vis daugiau žmonių keliasi gyventi į didmiesčius, - gyvenamų plotų vis mažėja. Tai lėmė jog populiarėja mikro apartamentai – 20 – 40 kv.m. gyvenamosios erdvės. Keičiantis erdvėms, gamintojai ir interjero dizaineriai susidūrė su iššūkiais kaip tokiose erdvėse sukurti skoningą ir patogų gyvenimą. Ir jiems sekasi! Daugelis baldų ir kitų interjero elementų, patapo multifunkciniais, negana to, integruotos išmaniosios technologijos įgalino erdves transformuoti mobiliųjų telefonų pagalba. „Baldai tampa transformuojami. Valgomojo erdvė transformuojama į darbo erdvę, lovos integruojamos į drabužines ir tai tik pradžia“, - pasakojo N. Urbonavičius, pridurdamas, kad apie šiuos moduliarinius, išmaniuosius sprendimus parodose kalbama vis garsiau, o rinkai kiekvienais metais pristatomi vis išmanesni įrengimai.

Dinamiškas interjeras

Šiuolaikinis dinamiškas gyvenimo būdas reikalauja ir dinamiškos interjero aplinkos. Baldai ar aksesuarai nebegali būti vien interjero elementai. Šiais laikais jiems keliamas reikalavimas būti gyvenimo būdo ramsčiu. Plintant šiam suvokimui į rinką veržte veržiasi multifunkciniai ir išmanūs sprendimai.

Šiais laikais elementari lempa tampa mobiliųjų telefonų krovikliu, garso kolonėle , gėlių vaza arba net gėrimų šaldikliu. Sieninis laikrodis su integruotu dūmų detektoriumi, šaukštas, kuris gali būti naudojamas kaip planšetės „rašiklis“, sėdynė, kurioje įmontuota namų kino aparatūra. Garsiakalbiai, kurie išskiria namų kvapą tinkamą tuo metu grojančiai muzikai. Visa tai jau nebe ateitis, visa tai yra jau čia. Naujasis gyvenimas reikalauja multifunkcionalumo daugelyje sričių ir tai verčia gamintojus pasiūlyti iš ties novaroriškų sprendimų.

Moderniosios technologijos dažniausiai būna integruotos nepastebimai, todėl net ir retro stiliumi alsuojantis baldas gali būti išmanus. Tokius sprendimus daugiausiai siūlo Europos gamintojai. Azijos gamintojų produkcijoje vyrauja atvirkštinė tendencija, technologiniai komponentai dažniau būna paryškinami, akcentuojami.

Išmanieji baldai ir aksesuarai būna valdomi telefoninių aplikacijų pagalba. Baldų sektoriaus aplikacijų rinka tiesiog klesti. Kai kurie galimtojai rinkai pristato ir kelias to pačio baldo versijas, su išmaniom technologijom ir be jų, kad kiekvienas galėtų rinktis. „Parodoje buvo kalbama apie pagalves, kurios gali atpažinti mūsų kvepavimo ritmus, prieskoninių žolelių mini sodus namams, kurie patys reguliuoja šviesą, trąšas ir laisto kiekvieną augalą individualiai. Visa tai jau ties mūsų namų slenksčiu“, - įspūdžiais dalinosi N. Urbonavičius.

ambiente-Starry-Night-Café-ps-68

Dalinkis Facebook'e