Netikėčiausios interjero dizaino naujienos iš parodos I Saloni

Dizaino parodoje neregėta naujovė: baldus bus galima tiesiog atsispausdinti

Balandžio mėnesį Milane praūžė 57-ioji tarptautinė baldų paroda - I Saloni, kurioje kiekvienais metais dalyviai iš viso pasaulio pristato naujausias interjero dizaino tendencijas. Šiais metais kaip niekada anksčiau paroda gausi dizaino ir technologijų simbiozės kuri pagimdė tokius produktus kaip ore levituojanti bekontaktė lemputė, alergenus valantys šildomi kilimai ar „augantys“ vaiko kambario baldai. Apie visa tai bei daugiau – pasakojime apie netikėčiausias parodos tendencijas.

milano-dizaino-paroda-2018-77799215

Apie naujausias šių metų interjero dizaino tendencijas iš parodos pasakoja Namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius

3D spausdinimo technologija

Nors 3D spausdinimo technologija - dar tik savo ištakose, tačiau jau pasiekė ir baldų gamintojus. Jau šiuo metu rinkoje galima rasti baldų dizaino failų 3D spausdinimui. Žmogui, norinčiam pasigaminti sau vienokį ar kitokį baldą bei turinčiam 3D spausdintuvą, tereikia iš interneto svetainės nusipirkti dizaino failą, bei įkėlus jį į spausdinimo programą, mėgautis stebint kai gimsta būsimo baldo komponentai. Turint naujausios kartos spausdintuvus paprastą baldą galima pasigaminti ir per pusvalandį.

Vertinant 3D spausdinimo technologiją specialistai prognozuoja, kad jai išsivysčius ji pasieks daugelį namų, kuriose kiekvienas galės lengvai pasigaminti baldams reikiamus komponentus ir pats lengvai juos susirinkti.

Vaikų kambarys

Vaikiškų baldų gamyboje, požiūris – pagaminsime mažesnę standartinio baldo versiją, jau atgyveno. Šiuo metu dizaineriai pirmiausiai atsižvelgia į komfortą, patvarumą bei vaikui patrauklų dizainą. Kėdės vaikams gaminamos taip, kad būtų patogu jose būti atsiklaupus, žemyn galva, vienam ar su būriu draugų, atsižvelgiama ir į tai kad vaikai mėgsta ant jų suptis. Pamušalas būna kuriamas itin patvarus, skirtas atlaikyti visus vaiko užmojus bei lengvai nuimamas, kad operatyviai būtų galima jį išskalbti. „Iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasta kėdė, tačiau joje sukuriama mini ekosistema, kad joje vaikas galėtų pasislėpti, ilsėtis ar žaisti“, - pasakojo N. Urbonavičius.

Kartu su vaiku augančios medžiagos naudojamos ne tik drabužiuose bet ir balduose. Tiek kėdės, tiek vaikiškos lovos yra gaminamos taip, kad paaugus vaikui, daiktą būtų galima transformuoti į didesnę versiją.

Į kėdžių apmušalą būna įdiegiamos šildančios sistemos, kurios praverčia ne tik patalpos šildymui ar komfortui sėdint, bet ir drabužių džiovinimui. Šildymo intensyvumas gali būti reguliuojamas su įdiegta valdymo sistema pačioje kėdėje arba per mobiliąją programėlę.

Milano paroda I saloni

Šiais metais baldų industrijoje kaip niekada anksčiau, vis garsiau kalbama apie tvarų ilgaamžį bei gamtai draugišką gamybos procesą. Paversdami savo žodžius veiksmais kaip kurios baldų gamyklos, klientams suteikia prieigas prie kamerų, kad žmogus galėtų gyvai stebėti kaip jo baldas yra gaminamas bei kokios medžiagos tam yra naudojamos.

Išmanusis apšvietimas

Bene daugiausiai išmanių technologijų panaudojama apšvietimo gamyboje. Išmanusis apšvietimas jau diegiamas ne tik interjero dizaino stadijoje, bet ir integruojamas planuojant namo automatizacijos sistemas.

Paprasčiausi minimalistinių formų šviestuvai, kuriuos prie sienos galima prilipdyti tiesiog su dvipuse lipnia juostele, jau valdomi ne tik su mobiliosiomis programėlėmis, bet ir su balsu. „Lempai tereikia paliepti šviesti intensyviau ar blankiau“, - juokavo N. Urbonavičius. Šiuo metu dirbama su prototipais, kurie šviesos intensyvumą reguliuotų priklausomai nuo muzikos intensyvumo ar kitų aplinkos veiksnių. „Užleidus romantišką dainą, staiga tokia pataps ir aplinka“, - apie ateitį pasakojo N. Urbonavičius.

Bene įdomiausia tendencija, kurią stebime šiomis dienomis apšvietimo industrijoje, yra siekis, apšvietime atkartoti saulės intensyvumą skirtingu metu. O dar įdomesnis pats principas. Saulės šviesos intensyvumą bei šilumą užregistruoja nešiojamas prietaisas, kurio duomenis naudotojas gali perkelti į specialią mobiliąją programėlę ir pats įsidiegti pageidaujamos šviesos modulius. Dar įdomiau – tai kas laukia ateityje. Šiuo metu vystoma technologija, kuri automatiškai keistų apšvietimą bėgant dienai, atkartodama saulės padėtį zenite.

Išmanusis apšvietimas jau įgalima ir reguliuoti savo įpročius. Pastaruoju metu daug kalbama apie neigiamą mobiliųjų telefonų įtaką žmogaus produktyvumui bei koncentracijai. Apšvietimo industrijos atstovai sukūrė lempą, kuri įsijungia tik tada kai ant jos yra padedamas mobilusis įrenginys, kuriame automatiškai įsijungia „netrukdyti“ funkcija. Vos telefoną nukėlus nuo lempos, apšvietimas dingsta. „Šios ir kitos lempos jau aprūpintos ir kitomis technologijomis, tokiomis kaip, šviesos intensyvumo reguliavimas programėle, pasirenkant kokius veiksmus planuojama atlikti: skaityti, dirbti, ilsėtis ar panašiai“, - pasakojo Namų idėjų centro NIC atstovas.

levituojantis sviestuvas

Kvepia magija. Lemputė levituojanti ore virš mažo medinio paviršiaus. Taip, tai jau realybė. Pasinaudojant žiniomis apie magnetinius laukus, sukurtas prietaisas nereikalauja nei įkrovimo nei laidų. Mediniame pagrinde, virš kurio pakabinama lemputė, yra įdiegta baterija, kuri suteikia šiam prietaisui 50 tūkst. valandų veikimo laiko.

Ar šviesa gali valyti orą? Pasirodo, kad taip. Gamintojai sujungė šiuos du prietaisus į vieną. Stilinga lempa kurioje integruota oro valymo įranga. Paprastas, tačiau elegantiškas dizainas, kuriame integruotos ir šiais laikais jau standartinės tapusios funkcijos, šviesos intensyvumo reguliavimas. Ši lempa gali būti tiek stalinė, tiek pastatoma ant žemės.

Aktyvus sėdėjimas

Vis daugiau kalbama apie sėdėjimo žalą sveikatai, kada gyvenimo būdas lėmė, jog žmogus daug valandų turi praleisti sėdėdamas. Tai itin kenkia stuburo raumenims, o neskiriant laiko sportui, tas gali privesti iki itin nemalonių pasėkmių. Baldų gamintojai pasitelkę technologijas sukūrė kėdę aktyviam sėdėjimui. Tam, kad išsėdėti ant šios kėdės reikia pasitelkti pilvo raumenis, kurie padeda palaikyti optimalią stuburo kreivę. Kėdė taip pat aprūpinta specialia programėle, kurios pagalba telefone galima matyti visos dienos aktyvaus sėdėjimo duomenis. Duomenys būna ne tik pateikiami, bet kartu ir siunčiamos rekomendacijos kaip pagerinti, taisyklingo sėdėjimo įpročius.

Turintiems alergijų

Tokios interjero detalės kaip užuolaidos, kilimai, ar pagalvės, suteikia namams jaukumo, tačiau ne kiekvienas gali tuo pasimėgauti dėl alergijų. Tokiems atvejams buvo sukurtas kilimas, kuris gali būti užkaitinamas iki 60 laipsnių temperatūros, taip panaikindamas daug alergenų. Šio kilimo pakraščiai pagaminti iš vėrinių, kurių gale yra hidraulinė jungtis, pajungiama prie radiatoriaus ir kito šilumos šaltinio. Kartą per kelis mėnesius, ar pagal pasirinkimą, karštas vanduo pradeda cirkuliuoti kilime išvedžiotais vamzdeliais aktyvuodamas oro valymo procesą. Kilimas taip pat yra puikus grindų šildymo šaltinis.

Britų dizaineris Gavin Munro išrado būdą kaip sukurti iš ties ekologiškus ir ekstravagantiškų formų baldus. Jų gamybą jis tiesiog paliko gamtai. Būdas – iš ties išradingas. Specialiuose „induose“ jis augina medžius, bei proceso metus juos apdirbdamas suteikia jiems norimas formas. Tokiu metodu dizaineris jau pagamino apie 400 stalų, kėdžių bei pakabinamų šviestuvų. Jo filosofija paprasta: Kam auginti medžius kad juos nukirsti ir apdirbti, jei iš karto galima juos auginti norimų formų. O svarbiausia kiekvienas baldas bus išskirtinis.

organinis-suolas-77799285

„Interjero dizaino sprendimai kiekvienais metais vis labiau artėja prie žmogaus gerbūvio kūrimo. Ir ne tik žmogaus, o ir aplinkos kurioje jis gyvena. Tai jau nebėra skirta vien akies pamaloninimui, o kiekvienas kūrinys savyje talpina filosofiją, istoriją, bei patogaus gyvenimo harmoniją“, - pasakojimą užbaigė Namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius.
Dalinkis Facebook'e