Patarimai, kaip įpūsti pavasario į savo namus

Kiekvienas gali rasti idėjų permainoms savo būstui

Pavasaris. Metas, kada iš šalčio gniaužtų bundant gamtai, iš pilkumos norime išsivaduoti ir patys, tai – permainų laikas. Nauja šukuosena, iš spintos gilumų lendantis vasariškas garderobas ir bundantis noras į savo namus įnešti naujų spalvų bei formų. Planuojantiems pavasarines pertvarkas Namų idėjų centro „NIC“ salonai pataria, kad kilus norui atnaujinti namus kardinalios pertvarkos nebūtinos, kartais užtenka pakeisti vos kelis interjero elementus.

 interjero idejos pavasariui

Svarbiausia – vizija ir planas

Prieš pradedant pertvarkas – susiplanuokite. Sprendžiant kaip pertvarkyti namus, pirmiausiai, reikia įsivertinti kelis veiksnius, tokius kaip esamas namų interjeras bei jau esamas stilistinis ir spalvinis sprendimas.

Atnaujinant namus pavasarį vyrauja poreikis šviesioms, ryškioms spalvoms, aplinką pagyvinantiems interjero elementams. Atnaujinant interjerą kartais tereikia įnešti vieną ryškią spalvą. Tai gali būti užuolaidos, pagalvėlės, nauji stalo padėklai ar ryškus krepšys daiktams. Drąsesniems bei didesnių permainų norintiems žmonėms galima perdažyti sienas ar ryškesnių spalvų tapetais atsinaujinti, kad ir vieną būsto sieną.

Norintiems ekstravagantiškų sprendimų – į namus galima įkomponuoti ir meno kūrinių, pvz. nauji paveikslai ar fotografijos darbai atnaujina kambarį, nes dėmesys nukrypsta į kitus stilistinius elementus. Interjere įkomponuotos net ir smulkios interjero detalės gali pastebimai pagyvinti aplinką, jai suteikti žaismingumo.

NIC  įžvalgos apie interjero tendencijas 

Dalinamės įžvalgomis apie interjero tendencijas šiais metais, apie kurias plačiai kalbėjome žurnalo "Namas ir aš" pavasario numeryje

Artėjančiais metais didelis dėmesys namų interjere bus skiriamas tvarumui, iš perdirbtos žaliavos pagamintoms medžiagoms, sprendimams, kurie tausoja gamtą ir aplinką.

Gamintojai vis dažniau renkasi perdirbtas arba kitas gamtai draugiškas medžiagas. Tokios tendencijos jaučiamos jau kuris laikas ir ateityje, interjeruose vis gausės perdirbtų gaminių. Nepaisant to, perdirbti gaminiai dar neužima reikšmingos dalies rinkos. Dažnai dėl to, kad technologijos dar yra savo ištakose ir nepritaikytos masinei gamybai, todėl negali efektyviai konkuruoti rinkos sąlygomis. Perdirbtas žaliavas jau galima rasti įvairiuose gaminiuose: kilimuose, kietuosiuose balduose, įvairiuose audiniuose. Iš perdirbtų medžiagų galima sukurti iš ties stilingus ir patvarius gaminius. Vilnijant tvarumo idėjoms ir mažėjant gamybos kaštams produkcijos iš perdirbtų medžiagų tik gausės.

 

Kaip susirūpinimas klimato kaita formuoja interjero dizaino ir architektūros sprendimus (ar daro svarią įtaką), kuriose sritys (tekstilė, baldai, grindų dangos ir pan.) pavyzdžių galima stebėti daugiausiai?

Susirūpinimas klimato kaita lemia pokyčius daugelyje sektorių, ne išimtis – ir architektūra bei dizainas. Interjero dizaino sprendimai visais laikais atliepdavo laikmečio dvasią bei technologinius pasiekimus. Interjero dizaino tendencijose jaučiamas cikliškumas, kiekviename laikotarpyje gaminiai yra atnaujinami, pasirodo naujomis formomis, su naujomis detalėmis. Pavyzdžiui dabar grįžta Disco stiliaus interjero sprendimai. Kaip ir kita pramonė, taip ir baldų gamintojai, savo veikloje taiko pažangiausias technologijas. Naudojami nauji medžiagos apdirbimo būdai bei pačios medžiagos. Susirūpinimas klimato kaita baldų pramonėje paskatino tvarumo paieškas. Perdirbamos medžiagos – ateinančio laikotarpio medžiagos, kurių bus matyti vis daugiau. Šiuo metu ryškaus favorito, kuriame naudojama daugiausiai perdirbtų medžiagų nesimato – visur yra eksperimentuojama.

 

Kitas svarbus aspektas – funkcionalumas. Jis darosi itin svarbus turint galvoje tai, kad nyksta riba tarp namų ir darbo erdvės interjero. Kokių naujovių tai atneša interjero dizaino srityje, kaip keičiasi naudojamos medžiagos, konstrukcijos?

Pagrindinė tendencija - nyksta vienareikšmės erdvių paskirtys, t.y. jei anksčiau virtuvė būdavo skirta maisto gamybai o miegamasis poilsiui, tai vis labiau linkstame link filosofijos, kad erdvės tampa vientisos, multifunkcinės. Pavyzdžiui, jau kuris laikas stebime, kad virtuvė sujungta su svetaine, gaminimo erdvė sujungta su valgymo erdve. Dizaineriai projektuodami namus atsižvelgia, kad kiekviena erdvė tarnautų įvairioms funkcijoms. Panašiai vyksta ir su biurų erdvėmis. Biuras patampa erdve ne tik darbui. Šiuolaikiniai interjero sprendimai kuriami taip, kad darbuotojui būtų komfortabilu. Darbovietėse kuriami valgomieji, žaidimų erdvės, populiaru tampa ir sporto ar net miego erdvės. Viskas po vienu stogu. Baldų konstrukcijos atliepdamos multifunkcionalumo poreikį tampa patogesnės, lankstesnės. Į juos patogiai eksploatacijai integruojama elektronika, valdoma tiek lokaliai, tiek per išmaniuosius įrenginius. Multifunkcinių baldų paklausa auga tolygiai su mažėjančiomis namų erdvėmis, nes turint mažesnę erdvę būtina ją kuo praktiškiau išpildyti.

 

Kokias interjero dizaino spalvas išskirtumėte kaip populiariausias? Kur dažniausiai jos naudojamos?

Spalvos kiekvienais metais kinta. Jei anksčiau būdavo populiarios neutralios spalvos, tai šiuo metu į interjerus žengia ryškios spalvos. Kaip pavyzdį galima pateikti vonios kambarį, kurioje net santechnikos įranga, pvz. praustuvai įgauna spalvas, tokias kaip juoda, žalia, rausva. Daug impulso kolekcijų spalvinei išraiškai duoda metų – Pantone spalva.

 

Kaip jūs apibūdintumėte, kaip jūsų stebimos tendencijos kuria, o gal keičia namų sąvoką? Galbūt jie tampa funkcionalesni, galbūt draugiškesni aplinkai, galbūt imasi tarnauti kaip erdvė tylai ir ramybei, galbūt kaip socialinio gyvenimo dalis? Kokių sprendimų namams ieško žmonės?

Namai tampa pritaikyti tiek rekreacijai tiek socialiniams kontaktams. Vienareikšmiškai ateinančio laikotarpio tema bus aplinkai draugiški namai. Jau prieš kelis metus matėsi tendencijos, kad kurdami namus žmonės pageidauja, kuo daugiau gamtos pojūtį kuriančių elementų, gamtos spalvų. Visa tai matosi įvairiuose lygmenyse. Pvz., net apšvietimo sektoriuje kuriami produktai siekia atkartoti natūralų apšvietimą, kuriamos lempos skirtingu paros metu atkartojančios esamą saulės intensyvumą. Industrializacijos laikotarpį keičia tvarumo paieškos, ieškoma sinergijos su mus supančia aplinka.

NIC pasakoja apie interjero tendencijas
Namų idėjų centre „NIC“ įsikūrę daugiau nei 40 specializuoti interjero salonai, pateikiantys sprendimus jaukioms akimirkoms namuos. Ir kiekvienas lankytojas čia gali rasti idėjų permainoms savo būstui.

Ieškai įkvėpimo? Ateik ir įkvėpk!

Dalinkis Facebook'e