Šviesos magija: šviestuvai, kurie pakeis namų interjerą

Pavasarį ne vienam norisi atnaujinti interjerą, pakeisti būstą ar kuo greičiau užbaigti užsitęsusį remontą. Kiekvienas žmogus ir jo namų erdvės jaukumo, stiliaus suvokimas individualus, tačiau tai, kad šviesos šaltinių projektavimas yra vienas svarbiausių darbų, patvirtina ne tik interjero dizaineriai, architektai, bet ir psichologai. Skirtingi numatyti apšvietimo scenarijai, tolygiai namus užpildanti jauki šviesa, dekoratyvūs akcentai – visa tai sukuria nusiraminti, pailsėti, atsipalaiduoti leidžiančią atmosferą.

Kokiomis naujovėmis labiausiai domisi lietuviai? Ką interjeruose siūlo dizaineriai? Kokie šviestuvai – saugiausias pasirinkimas kuriantiems namus be profesionalų pagalbos? Dėmesio vertas naujienas pristato vieno didžiausių šviestuvų salonų tinklų Lietuvoje UAB „ARDENA“ projektų vadovė Tatjana Sprainaitė.

Šviestuvai, kurie pakeis namų interjerą

Gamintojo „Masiero“ kolekcija „Nappe“ – kokybės ir modernios elegancijos duetas. Šių italų namų kūriniai priverčia aiktelėti net išrankiausius interjero kūrėjus. Jie nepalieka abejingų – lengvai nuo judesio skambantys metalo vamzdeliai nepriekaištingai išsklaido šviesą, o įvairių formų šviestuvų simfonijos gali būti modifikuojamos, priderinamos prie kiekvieno poreikių. Šiuo metu tai vieni populiariausių šviestuvų tuose interjeruose, kur kiekvienas daiktas turi aiškią vietą, funkciją. Ypač vertinami eklektikos gerbėjų.

NAPPE šviestuvai 

šviestuvas iš kolekcijos „Nappe“

Naujoji gamintojo „Light4“ kolekcija „Eclipse“ užburia savo spindesiu. Plonas modernaus stiliaus korpusas su nesuskaičiuojamu kiekiu lengvų krištolo lašelių primena žėrintį lietų. Tai šviestuvai, kurie puikiai tinka ir prie prabangiu gobelenu trauktų fotelių, raudonmedžio ar ąžuolo masyvo, ir prie stiklinių, minimalistinių baldų. Saugus pasirinkimas klasikos gerbėjams, kuriantiems modernius namus.

VINTAGE-LIGHT-4-ECLISSE-13 (1) 

šviestuvas iš kolekcijos „Eclipse"


Viena geriausiai architektų įvertintų naujienų – gamintojo „Light4“ kolekcija „OMG“ (angl. „Oh My Glass“). Tai įvairių formų, dydžių ir ypatingų pakabinimo būdų žaismas. Šie šviestuvai prikausto dėmesį iš pirmo žvilgsnio. Retro stiliaus, skaidraus arba balto stiklo gaubtai, šlifuoto nikelio arba aukso apdaila – tokie šviesos šaltiniai tobulai užpildo klasikinį interjerą, suteikdami jam šiuolaikiškų potėpių.

 VINTAGE-LIGHT-4-OMG-01

šviestuvai iš kolekcijos „OMG"

Tarp populiariausių naujienų bendram ir akcentiniam apšvietimui pirmoje eilėje puikuojasi šviestuvai, sumontuoti ant bėgelių. „Ardena“ pristatė naujo Lietuvos rinkoje gamintojo „Labra“ šviestuvus „Multisystem“. Jie, tik pasirodę šalyje, jau yra projektuojami daugybėje interjerų: nuo butų iki prestižinių namų. Šie magnetų principu bėgeliuose keičiami šviestuvai, kuriuos bet kada galima papildyti, apkeisti vietomis, yra itin patogus ir lengvai montuojamas sprendimas. Pakabinami lubiniai, pastatomi ar akcentiniai kolekcijos gaminiai suteikia apšvietimui grožio ir impresijos, o funkcionalumą garantuoja mažiau dėmesį atkreipiantys variantai.

Bėgeliams ir prožektoriams populiarumu nenusileidžia įleidžiami, užglaistomi šviestuvai. Tokio pobūdžio šviestuvai sukuria kokybišką šviesos srautą, nors yra beveik nepastebimi. Tobulėjant technologijoms, lubose galima paslėpti įvairiausių formų šviestuvus ir netgi reguliuoti šviesos kryptį.

Gamintojo „Miloox“ kolekcija „Jugen“ sužavi ieškančius elegantiškų, šiuolaikiškų šviestuvų, lengvai derinamų interjere. Apvalūs neskaidraus balto stiklo šviestuvai jau kurį laiką išsilaiko populiarumo viršūnėse. Šią liniją sudaro pakabinami šviestuvai su skirtingu skaičiumi burbulų, pastatomi ir sieniniai. Jais galima užpildyti erdvę, neskiriant daug pastangų, kurių dažniausiai pareikalauja skirtingų formų ar net gamintojų šviestuvų pritaikymas vienoje erdvėje.

 Miloox-ambiente-2

šviestuvas iš kolekcijos „Jugen“

Pastatomi šviestuvai – tai funkcionali namų dekoro detalė, ne mažiau svarbi už vazas, tinkamai parinktas knygas bibliotekos lentynose ar stalą dengiančią staltiesę. Funkcionalumu pasižymintis gamintojas „Nowodvorski“ visai neseniai rinkai pristatė „Wheel“ toršerą. Šis buvo greitai pastebėtas interjero kūrėjų. Juodos, marmurą ir medį primenančios plokštumos atspindi dažniausiai namų aplinkoje derinamas tekstūras, todėl lengvai įsilieja į panašių atspalvių erdves.

„Ardenos“ projektų vadovė T. Sprainaitė sako, kad išsirinkti iš bene 200 gamintojų ir 10 000 šviestuvų asortimento – nelengva užduotis, ir rekomenduoja visada kreiptis pagalbos į konsultantus ar vadybininkus.

„Pirmą kartą su apšvietimo klausimais susiduriančiam žmogui reikia numatyti daugybę veiksnių, kurie daug svarbesni už paties šviestuvo estetiką. Šviesi ir gyvybės sklidina namų aplinka privalo reaguoti į sezono, natūralios šviesos pasikeitimus, gyventojų elgseną, jau esamų šviesą skleidžiančių objektų visumą“, – pokalbį apie apšvietimo tendencijas baigia „Ardenos“ atstovė.

Daugiau apšvietimo sprendimų rasite salonuose ADRENA (NIC tinkle Klaipėdoje arba Šiauliuose).

Dalinkis Facebook'e