Židiniai interjere – Jūsų namų jaukumas ir šiluma

Nuo seniausių laikų ugnis šildė mūsų namus ir atliko svarbų sakralinį vaidmenį. Nors gyvenimas keičiasi, ugnis vis dar išlieka ypatingai svarbi. Šiandien net ir pačiame moderniausiame interjere galima sutikti rusenantį židinį, kuris tampa pagrindiniu būsto akcentu. Jau daugiau nei 10 metų židinius ir krosneles siūlanti UAB „Vilpra“, atsižvelgdama į nuolatos augančius klientų poreikius, pristato technologiškai pažangius, išskirtinio dizaino, lengvai pritaikomus židinius, kurie savo vietą atras tiek naujame nuosavame name, tiek jaukiame senamiesčio daugiabutyje.

židiniai salone VILPRA

Malkiniai židiniai ir tradicijų saugomas jaukumas
Malkomis kūrenama ugnis nuo senų laikų buvo naudojama maisto ruošimui, namų šilumai ir jaukumui. Nors laikai keičiasi, tradiciniai malkomis kūrenami židiniai išlieka reikšmingu simboliu. „Šiuolaikiniai malkiniai židiniai pasižymi itin aukštais gamybos standartais, lengvu montavimu ir saugia eksploatacija. Tai židiniai, kurie ilgą laiką išlaiko šilumą, yra ekonomiški ir tampa stilingu akcentu bet kuriame interjere.“, – teigia „Vilpros“ generalinis direktorius Martynas Vėgėlė, pabrėždamas, kad malkomis kūrenami židiniai visų pirma yra vertinami dėl natūralaus ugnies grožio ir pagarbos tradicijoms. Be to, negalima paneigti ir praktinės pusės, ypatingai tinkančios mūsų klimato sąlygoms. Mediena nėra brangi, tačiau puikiai apšildo net ir didesnės erdvės būstą. „Lygindami elektrinius, dujinius ir malkinius židinius, matome, kad pastarieji yra kiek pigesni. Dėl pažangių technologijų naudojimo malkinius židinius lengva įrengti ir prižiūrėti. Priklausomai nuo individualių pageidavimų ir interjero sprendimų, galima rinktis plieninę arba ketinę židinio kapsulę, židinį su šilumokaičiu ar be jo“.

 

Ketiniai židiniai
Išskirtiniu tvirtumu ir atsparumu pasižyminčius ketinius židinius kur kas dažniau renkasi žmonės, galvojantys apie gyvenamosios erdvės apšildymą. Kadangi ketaus židinių sienelės atlaiko ilgalaikę aukštą temperatūrą, šiluma tolygiai pasiskirsto po visą židinio paviršių ir šildo aplinką. Ketus – labai stabili medžiaga, atlaikanti aukštas temperatūras ir staigius jos pokyčius. Kaisdamas ketus plečiasi, o vėsdamas – traukiasi, todėl židinio korpusas išlieka nepažeistas daugelį metų, nepaisant aukštos malkų degimo temperatūros. Bendradarbiaudama su laiko patikrintais Europos partneriais, „Vilpra“ siūlo patikimus, aukštos kokybės ir klasikinės elegancijos grožiu garsėjančius prancūzų gamintojų „Invicta“ bei „Seguin“ ketinius židinius, kurie Jūsų namams suteiks dar daugiau jaukumo ir šilumos.

 

Plieniniai židiniai
Plieniniai židiniai visuomet traukia aplinkinių dėmesį – tai išskirtinis estetikos ir kokybės derinys, kuris savo vietą atranda tiek didesnės, tiek mažesnės kvadratūros namuose. Lyginant su ketaus gaminiais, plieninių židinių gamyba yra paprastesnė, o tai pardavėjams leidžia užtikrinti optimalesnį kainos ir kokybės santykį. Plieniniai židiniai gaminami dvigubomis sienelėmis, todėl juos galima montuoti arčiau sienos. Beveik visų plieninių židinių degimo pakuros yra apsaugotos šamoto ar vermikulito plytomis, todėl ir patys židiniai gali būti eksploatuojami daugybę metų. „Vilpros“ asortimente – itin platus „Nibe“, „Romotop“, „Spartherm“, „Axis“, „Linnatuli“ ir kitų gamintojų plieninių židinių pasirinkimas. Jei turėtumėte bet kokių klausimų, susijusių su židinių pasirinkimu ar eksploatacinėmis jų savybėmis, susisiekite su mumis ir mūsų ilgametę patirtį turintys specialistai suteiks išsamias konsultacijas.

laisvai pastatoma krosnelė salone VILPRA 

„Vilpros“ ekspertų patarimas
Jei renkatės malkomis kūrenamą židinį, nepriklausomai nuo to, ar pirmenybę skiriate ketaus ar plieno gaminiams, iš anksto pagalvokite, kokios galios židinio Jums reikės. Paprastai skaičiuojama, kad 10 kvadratinių metrų dydžio patalpai apšildyti reikalinga 1kW židinio galia. Tiesa, priklausomai nuo namo sienų izoliacinės varžos ir patalpos aukščio, apšildomas plotas gali keistis.


Židinys – tai ne tik namų šiluma, bet ir estetika, todėl iš anksto pagalvokite, kokiomis ypatybėmis turėtų pasižymėti židinio kapsulės durelės ir stiklas, t. y., kas tiks Jūsų interjerui, bus patogu ir praktiška naudoti, pvz., židinio durelės gali būti tiek atveriamos, tiek pakeliamos, o stiklas – nuo tiesios iki U formos. Siekiant estetinio išbaigtumo, stiklo kraštai gali būti tonuoti juoda spalva. Tamsus apvadas uždengia židinio viduje esančius elementus, pvz., uždarymo mechanizmą, todėl pats židinys atrodo elegantiškai ir prabangiai.

 

Dujiniai židiniai siekiantiems maksimalaus komforto
Jei norite namams suteikti daugiau šilumos ir jaukumo, tačiau nenorite ieškoti malkų, jas sandėliuoti ir kūrenti (tai gali būti itin nepatogu, jei gyvenate keliaaukščiame name), racionalus sprendimas – dujiniai židiniai, kuriuos galite įjungti ir valdyti per kelias sekundes, naudodamiesi mobiliuoju įrenginiu ar nuotolinio valdymo pulteliu. Optimizuotos židinio valdymo galimybės leidžia kontroliuoti ne tik įrangos įjungimą / išjungimą, bet ir išskiriamą šilumos kiekį, pvz., galima iš anksto nustatyti norimą pasiekti temperatūrą, kurią pasiekęs židinys išsijungs, o temperatūrai nukritus, – pradės vėl kūrentis.

dujinis židinys salone VILPRA
Kalbėdamas apie dujinių židinių montavimą, Martynas Vėgėlė pažymi, kad „labai daug kas priklauso nuo konkretaus statinio projekto ir techninių galimybių, tačiau visumoje dujinių židinių įrengimas yra gana lengvas ir greitas. Iš tiesų, tai puikus sprendimas net ir tais atvejais, kai atrodytų, jog turėti židinį – misija neįmanoma, pvz., jei gyvenate senamiesčio daugiabutyje. Jei dujos yra neatvestos, židiniai gali būti įrengiami prijungiant dujų balioną. Be to, paskutiniuose daugiaaukščių namų aukštuose galima įrengti dūmtraukius ir neturint šachtos“.


Lyginant su malkiniais, dujiniai židiniai yra mažesnio galingumo, neima ir nedegina patalpoje esančio oro (oras paimamas per dvigubą dūmtraukį), puikiai tinka A ir A+ klasės namams. Dėl itin plačios stilių pasiūlos dujiniai židiniai prisitaiko prie įvairių interjero sprendimų, gali būti įvairaus aukščio ir pločio, kampiniai, montuojami pertvarose ir pan. Svarbus dujinių židinių privalumas – vos vieną kartą per metus meistro atliekami profilaktikos darbai. Pačio židinio vidaus papildomai valyti ar kitaip prižiūrėti nereikia. Atsižvelgdama į šiuolaikinio pirkėjo poreikius, UAB „Vilpra“ bendradarbiauja su tarptautinėje rinkoje puikiai žinomu „Akos“ prekės ženklu ir savo klientams siūlo rinktis iš daugiau nei 50 ugniakurų, atitinkančių individualius pirkėjų poreikius.

 

Apie „Akos“ dujinius židinius
„Akos“ priklauso Izraelio grupei „Carmel-Heating technology“. Židiniai yra gaminami Lenkijoje su Izraelio inžinierių komandos palaikymu. Griežtai kontroliuojamas gamybos procesas yra vykdomas pagal ekologinio projektavimo reglamentus. Dujiniai „Akos“ židiniai pasižymi aukštu efektyvumu (82 %), tinka A ir A+ klasės namams. Visi gamintojo ugniakurai gali būti kabinami ant sienos arba statomi ant grindų (į komplektą įeina tiek kojelės, tiek sienos laikikliai). Lengvai montuojama įranga gali veikti net ir su pakankamai sudėtingu dūmtraukio pajungimu. Priklausomai nuo Jūsų poreikių, „Akos“ židiniai gali būti su gamtinių ar suskystintų dujų degikliu. Visi „Akos“ degikliai yra patentuoti, o liepsnos efektas praktiškai niekuom nesiskiria nuo tradicinių židinių. Dėl apgalvotos konstrukcijos, naudojamų medžiagų ir technologijų, šiuos židinius lengva prižiūrėti ir valdyti, visame gamintojo asortimente yra automatinė valdymo sistema su „Wi-Fi“ funkcija.


Visi „Akos“ židiniai turi konvekcinį gaubtą, todėl juos galima glausti prie nedegios sienos be papildomos izoliacijos. „Vilpra“ kviečia rinktis iš itin plataus „Akos“ gaminių asortimento, esant poreikiui, siūloma galimybė užsisakyti židinius pagal pageidavimą iki 6 m ilgio. Jei norite iš arčiau apžiūrėti „Akos“ dujinius židinius, kviečiame atvykti į mūsų ekspozicijas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, kur rasite veikiančią įrangą.

 

Elektriniai židiniai ir biožidiniai – subtili elegancija bet kurioje aplinkoje 
Įvairių formų ir dydžių elektriniai židiniai ir biožidiniai – tai perversmas židinių rinkoje, siūlantis patogią galimybę mėgautis židinio jaukumu, nevaržant savęs jokiais montavimo ar konstrukciniais klausimais. Pagrindinė šių židinių funkcija – suteikti patalpai jaukumo ir galimybę grožėtis degančia ugnimi. Biožidiniai yra kūrenami bioetanoliu, kuris degimo metu neišskiria dūmų ir yra ekologiškas (kuras pagamintas iš natūralių produktų biomasės). Nors šie židiniai nesuteikia daug šilumos, jie puikiai tarnauja kaip jaukumo ir estetikos šaltinis ir gali būti montuojami praktiškai bet kur: ant stalviršio, prie baseino ir kitose netradicinėse vietose. Be to, biožidiniai puikiai tiks bute, kuriame nėra kamino ar dūmtraukio. Tai ne tik patogus, bet ir saugus sprendimas, prisitaikantis prie šiuolaikinio skubančio žmogaus gyvenimo ritmo.

bio židinys salone VILPRA 

Kaip nepasimesti židinių pasiūloje?
Šiuolaikiniai technologiniai laimėjimai leidžia pasiūlyti optimalų sprendimą kiekvienai gyvenamajai erdvei, pvz., mažai patalpai nuo 25 kvadratinių metrų rekomenduojamos nedidelės 2–5 kw galingumo krosnelės. Labai svarbu rinktis patikimo, rinkoje gerai žinomo gamintojo židinius, taip pat būtina iš anksto pasidomėti garantinio aptarnavimo sąlygomis. „Vilpros“ generalinis direktorius M. Vėgėlė primena, kad renkantis židinius svarbiausias dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, – funkcionalumo ir naudingumo koeficientas, kuris gali stipriai skirtis individualiu atveju.


Montuojant klasikinius židinius, labai svarbu įvertinti kamino saugumą ir kokybę, gyvenamosios erdvės konstrukcinius sprendimus, energinio efektyvumo klasę. Įrengiant židinį reikėtų atsižvelgti ir į pačią aplinką, pvz., geriausia, jei plotas aplink malkomis kūrenamą židinį būtų išbetonuotas. Siekiant išvengti bet kokių galimų nelaimių, reikėtų įvertinti tai, kokie daiktai bus kabinami ant židinio sienos arba šalia židinio. Jei turėtumėte bet kokių klausimų, atvykite į mūsų parduotuvę, paskambinkite mums arba parašykite elektroniniu paštu ir mūsų ilgametę patirtį turintys specialistai padės išsklaidyti visas abejones, suteiks Jums išsamias konsultacijas ir padės išsirinkti židinį, kuris atitiktų visus Jūsų lūkesčius.

Dalinkis Facebook'e