Pogrebnojaus kurta apranga NIC

A. Pogrebnojus pristatė aprangą laisvalaikiui

Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Utena

A. Pogrebnojaus kurtoje aprangoje – Valdovų rūmų koklių motyvai

Kokliai. Šie, daugelyje senovės namų, randami interjero elementai papuošė naujausią dizainerio Aleksandro Pogrebnojaus aprangą. Senoviniams elementams suteikęs naujas, šiuolaikiškas formas dizaineris juos perkėlė į drabužius ir Namų Idėjų Centre „NIC“ pristatė vasarišką marškinėlių ir suknelių kolekciją.

Aleksandras Pogrebnojus pristatė NIC aprangą

„Mūsų šaliai svarbios sukakties metu norėjome į vieną visumą apjungti istoriją ir stilių. Ieškant būdų kaip šią idėją perkelti į tikrovę, Aleksandras netikėtai pasiūlė atsigręžti į senuosius namus, iš kurių dizaineris į dabartį ir perkėlė puošniausius interjero elementus“, - apie bendradarbiavimo pradžią, kurios metu gimė nauja apranga pasakojo Namų idėjų centro „NIC" atstovas Nerijus Urbonavičius.

Pristatydamas kolekciją Aleksandras Pogrebnojus pasakojo apie paieškas, nuvedusias į Valdovų rūmus, kurių apsuptyje gimė suknelėje ir marškinėliuose randami stiliaus elementai.

„Visi aprangoje atvaizduoti elementai yra perkelti iš koklių, rastų Valdovų rūmų teritorijoje atliktų archeologinių kasinėjimų metu. Šiuose motyvuose randami Lietuvos istorijos įvykiai ir simbolika bei tuos pačius rūmus puošę kokliai pasakojantys kitų šalių legendas“, - pasakojo A. Pogrebnojus.

Vienas pagrindinių vyriškų marškinėlių akcentas – renesansinio koklio su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės herbu fragmentas, suknelių – barokinio koklio su augaliniu ornamentu bei graikų deivės Charibdės atvaizdu elementas. Vienas iš įdomiausių suknelėje randamų elementų – Charibdė. Pagal graikų mitologiją ji yra Poseidono dukra, kurią šis dievas pavertė į jūrų pabaisą, savo pavidalu primenančią baisų vandens verpetą. Charibdės labai bijodavo jūreiviai, nes pasak legendų ji skandindavo laivus.

Namų idėjų centre NIC vykusio aprangos pristatymo renginio metu, vyriškus marškinėlius dėvėjo pats Aleksandras, o moteriškos suknelės pristatymui, kartu su dizaineriu atvyko modelis Monika Račiūnaitė.

„Džiugu, jog pavyko harmoningai apjungianti šiuolaikinį stilių ir didingą Lietuvos istoriją, perkeliant juos į visiems pažįstamas formas. Juk kiekvieną dieną galime pasitikti stilingai ir skoningai“, - pasakojo Nerijus Urbonavičius.

Kviečiame pasižiūrėti video reportažą apie aprangos pristatymo renginį.

Dalinkis Facebook'e