Prasmingos kalėdinės dovanos

Dovanos lietuviškoms šventėms

Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Utena

Dovanų rinkiniai jūsų šventėms!

Kai didžiosios metų šventės jau visai šalia, laikas suskubti pradėti dovanų paiešką. Kaip šiais metais nustebinti artimuosius, kaip rasti dovaną, kuri nudžiugintų mažuosius, maloniai nustebintų draugus ar suteiktų dar daugiau jaukumo artimųjų namuose? Artėjančius 2020-uosius metus bei Šv. Kalėdas kviečiame pasitikti su lietuviškomis dovanomis – tai kas labai artima, savita ir priverčia didžiuotis mūsų kultūra. Dovanų rinkiniai jūsų šventėms!

Prasmingos kalėdinės dovanos

Dovanos vaikams

Lietuvos tautosaka, pasakos, skaičiuotės ar minklės, dar nuo vaikystės atmenami pasakų herojai ir spalvingos jų iliustracijos, kurias kūrė vieni garsiausių Lietuvos dailininkų Algirdas Steponavičius (1927–1996) ir Birutė Žilytė (1930). Šių dailininkų kūryba, o ypatingai sienų tapyba gerai žinoma ne tik Lietuvoje. Skaitmeniniu būdu atkurti šių nacionalinės premijos laureatų sieninės tapybos darbo fragmentai iš vaikų kavinės „Nykštukas“, kurią 1965 m. sostinėje pamilo bene visi mažieji sostinės gyventojai bei kultūros paveldu paskelbtos freskos, buvusios Naujųjų Valkininkų sanatorijoje „Pušelė“, dabar jau ir dovanai skirtu formatu!

Rinkinys Nykštukas

Verslo dovanos

Lietuvos istorija – tai kas visada aktualu, įdomu ir vertinga. Tomo Venclovos, žymaus Lietuvos poeto, intelektualo, publicisto ir aktyvaus Lietuvos viešojo gyvenimo dalyvio knygų rinkiniai, padedantys pažinti Lietuvą kitu kampu, savitai, „vencloviškai“. Pasakojami Lietuvos istorijos siužetai, argumentuotai, nešališkai išnarpliojami skaudžiausi jos mazgai. Gilintis į šalies istoriją taip pat kviečiame ir verčiant išskirtinius fotografijų albumus, kuriose visada smagu pažinti žymių fotografų, J.Bulhako, S.F. Fleury ir kitų menininkų akimis matomą Vilnių bei Lietuvą, įvairiose nuotraukose, iliustracijose ir senoviniuose atvirukuose.

Dovanos jaukiems namams

Lietuvos menininkai nuo seno pasižymėjo išskirtiniu braižu kūryboje. O kaip atrodo šiuolaikiniai Lietuvos keramikų, dailininkų kūriniai? Autentiški, elegantiški ir suteikiantys jaukumo namams. Eglės Einikytės vienetiniai rankų darbo kūriniai, padengti glazūra ir dekoruoti poglazūriniu pieštuku ir aukso liustrais – elegancijos pavyzdys keramikoje. Jovitos Laurušaitės unikalūs, žaismingi figūriniai indai ir grafinai su keramikiniais dangteliais,  bei vazos – moterys puošti tautosakos motyvais, kurie sudomina, įtraukia ir užburia. Lietuvos menininkai garsina šalį tarptautinėse parodose, o jų braižas atpažįstamas vos pažvelgus į kūrinį. Viena tokių grafikė Edita Suchockytė. Menininkės darbuose dažnai atsispindi romantiška, su fantazijų pasauliu susiliejusi realybė, išsivaduojama iš klasikinei grafikai būdingos statikos ir pasineriama į gyvai kintantį judesį, kuris suteiks gyvybės ir jūsų namams. Kitos menininkės, vienos žymiausių estampo kūrėjų, grafikės Birutės Stančikaitės, kurios kūrybos meistriškumą rodo nepriekaištingas komponavimas, subtilus šviesos tamsos žaismas, darbai praturtins lietuviškos gamtos motyvais ir įneš jaukumo namams.

LAI_5648-2-maza

Šventėms artėjant nepraleiskime progos nudžiuginti artimuosius ar papuošti savo namus prasmingomis, išliekamąją vertę turinčiomis dovanomis. Dalinkimės pakilia nuotaika ir džiaugsmingai sutikime šventes!

Visas dovanų idėjas apžiūrėti ir dovanas įsigyti galite Namų idėjų centre „NIC“, salonuose PARKETAS IR TAPETAS (Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Utenoje).

Dalinkis Facebook'e