Teisinga investicija į grindis džiugins kelis dešimtmečius

Teisinga investicija į grindis džiugins kelis dešimtmečius

2020-10-23

Vos įžengus į namus pirmiausia į akis krenta ne sienų spalva, baldai ar šviestuvai, o grindys. Tinkamai parinkta ir kokybiška grindų danga iš karto kilsteli ir viso būsto įrengimo kokybės kartelę. Renkantis grindis, labai svarbu pirmiausia identifikuoti savo poreikius bei lūkesčius ir išsiaiškinti kiekvienos dangos priežiūros subtilybes, kad ji kuo ilgiau tarnautų.

 1491

Pasak 2DI salone Kauno "NIC" kalbinto regiono vadovo Giedriaus Laurinavičiaus, pirkėjas iš pirmo žvilgsnio negalėtų atskirti parketlenčių, laminuotų ir vinilinių grindų: „Jeigu niekada nesidomėjote grindimis, atvykus į parduotuvę ar renkantis grindis internete iš plataus 2di.lt elektroninės parduotuvės asortimento yra tikras iššūkis apsispręsti. Gauti išsamią informaciją apie grindis galite kasdien nepalikę namų 2di.lt e. parduotuvėje. Čia pasinaudojus online pokalbių funkcija kviečiame konsultuotis su tikrais grindų srities ekspertais. Pirmiausia renkantis grindis reikia nusistatyti, kokie jūsų lūkesčiai. Tarkime, jeigu norite vaikščioti grindimis tyliai, kad nebūtų girdimas kaukšėjimas, geriau rinktis parketlentes, vinilines grindis ar tokią dangą, kurią galima klijuoti prie pagrindo. Paklojus laminatą plaukiojančiu būdu, sunku išvengti kaukšėjimo – garsą sukelia būtent toks klojimo būdas.

 

2020-10_2DI_1080x1080_GRINDYS-AKCIJA1212

“Norėdami atskirti kokybiškas grindis, pavaikščiokite basomis – malonus komfortiškas pojūtis niekada neapgaus, priešingai nei akys pažvelgus į grindis, ar palietus ranka. „Fiziologinis pojūtis vaikštant medinėmis, vinilinėmis ar laminuotomis grindimis yra skirtingas. Kadangi medinės ir vinilinės dangos paviršius prastai skaido šilumą, sukuriamas šilumos efektas. Vaikštant vinilinėmis grindimis, pėdoms bus galbūt šiek tiek vėsiau, bet jei negalėtume palyginti su medine danga, neatskirtumėte. Laminuotos grindys labai gerai skaido šilumą, todėl pėdos jaučia šaltį“, – sako G.Laurinavičius. 

Ilgaamžiškumas priklauso nuo kokybės ir gyvenimo būdo

Be komforto savybių klientui labai svarbios ir praktinės savybės. Štai medinės grindys dažniausiai yra geidžiamiausios, bet sužinojus daugiau apie parketlenčių savybes, nuomonė keičiasi. „Mediena yra pati lepiausia, mažiausiai atspari aplinkos poveikiui medžiaga palyginus su vinilu ar laminatu. Atspariausias yra laminatas, o vinilinė danga užima tarpinę poziciją“, – komentuoja G.Laurinavičius.

Prieš perkant grindis, iš anksto apgalvokite, kiek metų tikitės, kad jos tarnaus? Jų ilgaamžiškumas priklauso nuo gyvenimo būdo – jei namuose daug veiksmo, gerai prižiūrimos parketlentės tarnauja iki 12 metų, gyvenant ramiau – iki 20 metų. Palyginus su laminatu – nedaug, nes priklausomai nuo klasės jis tarnauja iki 25 metų.

Ekspertas atkreipia dėmesį, jog svarbu išsirinkti tinkamo atsparumo laminatą. Žmonės dažnai painioja laminuotų grindų atsparumo klases: 31 – gyvenamosios patalpoms, 32 – intensyviau naudojamoms gyvenamosios patalpoms, viešbučio kambariams, konferencijų salėms, biurams, 33 – visuomeninėms patalpoms, ant 34 atsparumo klasės laminuotų grindų jau galima važinėti prekiniais vežimėliais – tai aukščiausia klasė, kurios tikrai nereikia namuose.

Vinilinė grindų danga taip pat skirstoma į atsparumo klases, tačiau šios dangos reikalavimai atsparumui yra mažesni negu laminatui. G. Laurinavičiaus teigimu, vinilinės grindys yra silpnesnės už laminuotas grindis, didesnė tikimybė atsirasti mechaniniams pažeidimams, bet tarnaus ilgiau negu parketlentės. 

Vinilinė danga Ąžuolas natūralus „Cottage“_2

Kita vertus, jei atsiranda įbrėžimų, medines grindis galima restauruoti, priešingai nei vinilinę ar laminuotą dangą. „Teoriškai nušlifuojamas apie 1 milimetras parketlenčių paviršiaus, todėl jas galėsite atnaujinti kelis kartus. Jei subraižysite laminatą ar vinilą, telieka viena išeitis – keisti naujomis“, – pataria G.Laurinavičius. Dažnai visam būstui parenkamos vienos kategorijos grindys, nors dėvėjimosi zonos iš tiesų yra skirtingos.

Prieškambaryje, virtuvėje ir kitose zonose, kur daugiau grindys dėvisi, dažniausiai rekomenduojama kloti plyteles. Nusprendus tose vietose pasirinkti laminatą, svarbu vengti drėgmės. „Jei gyvenate daugiabučio namo pirmame aukšte, žiemos metu snieguotomis kojomis ateinate į namus, prie durų nusiaunate batus, bet jei ten patiestas kilimėlis, kuris visą laiką bus drėgnas, pasekmes labai greitai pamatysime – grindys išbrinks. Tokiu atveju reikia apgalvoti, kaip išvengti drėgmės, arba laminato, o tuo labiau parketlenčių toje vietoje iš viso neturi būti.

Tuo tarpu vinilinei dangai ši problema nėra aktuali“, – perspėja G.Laurinavičius.

largo_web

Ekspertas išskiria naujos kartos belgiškus laminatus su „Hydroseal“ funkcija. Šis laminatas gali būti naudojamas visame būste, net ir drėgnose vietose – tualete ir vonios patalpoje, žinoma, laikantis visų klojimo instrukcijų. Tinkama grindų priežiūra – raktas į ilgaamžiškumą Rinkdamiesi grindis apgalvokite ir tai, kiek turėsite laiko ir noro jų priežiūrai. Tik sužinoję visą informaciją, kaip grindys dėvisi, kaip jas valyti, galėsite drąsiai išsirinkti geriausiai sau tinkančią grindų dangą.

Visas grindų priežiūros instrukcijas ir rekomendacijas visada galite rasti 2di.lt e. parduotuvėje. Pasak G.Laurinavičiaus, daugiausia priežiūros reikia grindims su tekstūra – tokios gali būti ir parketlentės, ir vinilinės ar laminuotos grindys: „Bėdos prasideda tada, jei klientas nesusipažino su grindų priežiūros instrukcijomis ir valo neteisingai, su vienu vandens kibiru nori išvalyti 100 kv. m. plotą. Tai reiškia, kad nešvariame vandenyje išplauta šluoste braukomos visos grindys, purvinos dalelės įsitrina į tekstūrą ir grindys atrodo kaip murzinos.“

 

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/interjeras/teisinga-investicija-i-grindis-dziugins-kelis-desimtmecius-975-1394184

Dalinkis Facebook'e